İslami sohbet ortamı

İslami sohbet ortamı

İslami sohbet ortamı ile herkese merhaba. Şöyle bir göz gezdirdim. İnsanlar Ne kadar islami sohbet siteleri arayışında.
Gözle görünür bir yükseklikte arama mevcut değil. Lakin yinede insanlar bütün olarak weblerimi islami sohbet yada dini sohbet ortamları için öne çıkartmaya çalışmakta.
Peki bu yazılan makaleler anlatılan şeyler ne kadar gerçek?
Aslında evet her bir bireyde inançta var. Söylenen sözlerde doğrulukta. Yalnız iş uygulamaya gelince insanlar fazlasıyla noksan.
Herkes biliyor sünnet-i, farzı, namazı niyazı. Fakat önemli olan dilde olması değildir. Kalbinde dini taşıması önemlidir.

İslami sohbet ortamı

Hepimiz birçok Kuran-ı Kerim’de geçen ayetlerden bahsedebiliyoruz. Fakat uygulamaya gelirsek hangi birimiz uygulayabiliyoruz.
Lakin hepimiz elbette müslümanız. Fakat dinimiz islam diye din, dil, ırk ayırt etmiyoruz.
İnsanları ne anlaması zor aslında, nede idare etmesi. Her insanda kalp var. Şimdi belki kızacaksınız ama sohbetin islami ancak sadece din konuşularak yapılır. Bunun içinde aslında islami sohbet demek sadece yanlış olur.
Sohbet dediğin her telden olur arkadaşım. Kiminle dini sohbet edersin, kiminle gönlünü paylaşırsın. İnsanların tercihleri kendilerine kalmıştır.
Kimseyi kimseden ayırmıyoruz. Burada din kültürü öğretmeni muhabbet ortamı gezenide birdir, aynı günahı işler.
Boş gezenin boş kalfasıda aynı günaha yüz sürer. Hatta bazen insanlar yüzünden kendi kendinizi bile sorgularsınız nihayetinde dini bilen insana yaptırım uygulamadan birşeyleri yapmaz.
Ama boş gezenin boş tayfası bazen din kültürü öğretmeninden daha edebi sohbet eder.

İslami Sohbet Ortami

İslami Sohbet Ortami

Sohbet odaları arası fark varmı

Sohbet odaları arası fark varmı güzel bir soru. Bu soru sorulduğu için ele almak istedim.
Sohbet ortamı arası tek fark bulunan kişiler ve sahipleridir. Alanlarda ya disiplinli bir yönetim vardır. Yada disiplin mum yakıp aranır.
Bu o alanın sahibi ve yetkililerine bağlıdır. Birde sohbeti seviyeli yapan şey insanlardır.
Genelde hayt, huyt, lan, lun muhabbeti dönmesine izin verir yada kendimiz uygularsak şaka dahi olsa gelen user bilmeyecektir.
Fark burda. Farkımız kendimiz sohbetimsen.net deyiz. O halde sizde hemen www.sohbetimsen.net adresine gelin sohbette farkı keşfedin.

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 626 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 17 Temmuz 2021

4 Yorumlar
Lale

TABİKİ ÇOK SEVİYELİ VE KALİTELİ SOHBET ORTAMIYLA DİĞERLERİNDEN ÇOK FARKLI İYİ GÜZEL SAYGILI SEVİYELİ SOHBET ORTAMINIZ VAR EMEĞİNİZE SAĞLIK İSLAMİ SOHBET HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ ELHAMDÜLİLLAH ALLAHIN BİZE VERDİĞİ CANLARA BİZE VERDİĞİ NEFESLERE BİZE VERDİĞİ NİMETLERE SON NEFESİMİZE KADAR ŞÜKÜRLER OLSUN HAMD OLSUN SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ DİN DİL IRK AYRIMI YAPMADAN HEPİMİZ KARDEŞİZ BARIŞ KARDEŞLİK SEVGİ İÇİNDE YAŞAMALIYIZ BENCE EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK

Sevgi

HER İŞLERİMİZİN BAŞLANGICINDA BESMELE İLE BAŞLARSAK İŞLERİMİZ RAST GİDER ALLAHIN YARDIMIYLA DUALAR EDEREK KALBİMİZDE VE DİLİMİZDE ALLAH SEVGİSİYLE YAŞAYARAK YÜREĞİNİZE SAĞLIK

Nisa

Her zaman iş ne olursa olsun her işin başı besmele'dir

Gizemli

Aynen öyle her ne yapmaya başlarsak besleme ile başlarız :)

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri