Sosyal chat sohbet

Sosyal chat sohbet

Sosyal chat sohbet siteleri ile herkese merhaba. Chat sohbet konusunda insanlar sizce ne kadar sosyal olabilir? Bu konuda her hangi bir görüşü olan varsa yorumla bizlere eşlik edebilir.
Zira sosyallik denince gönüllü yada gönülsüz insanların bir arada olması demektir. Evet düşünürsem insanlar bu alanda gayet sosyal. Çünkü ister istemez sevdiği yada sevmediği herkesle bu alanda birlikte olmak zorunda.
Eğer birinin chat yapmak ise arzusu. Şart ne olursa olsun. Burada birlikte nickleri gözükmek zorunda. Sadece tercihi karşısındaki şahısla sohbet edip etmemesinden geçer.
Lakin şöylede bir düşünür iseniz. Sosyallik facebookda yada instagramda beş yüz tane arkadaş edinmekte asla değildir.
Fakat bir insan sosyal olmaya da ekmek gibi su gibide ihtiyaç duyar. Sanal sosyallik ayrı birşey. Bu tabirden farklı.

Gerçek sosyalliğin yerini bence sohbet siteleri asla tutamaz. Zira burada insanlar kendi kişiliklerinden çok farklı bir hale bürünüyor.

Sosyal sohbet siteleri

Mesela sosyal sohbet alanlarında önüne gelen herkes ile gevezelik etmek sosyallik değildir. Özelinde birilerini olur olmaz barındırmak sosyallik değildir.
İnsanlar sosyallikle yüzsüzlük ile arzuları karıştırıyor olmalı.
Sosyallik insanın karakteriyle birebir ilintilidir. Konuşkanlık, atılganlık gibi faktörler insanın sosyallik seviyesini gösterir. Lakin gevezelik etmek bu konuya dahil değil. 🙂
Sosyalliğimiz çocukluğumuzdan itibaren belirlenir. En başta doğduğunuz büyüdüğünüz aile.
Sonra oturduğu muhit, mahalle, komşular, gittiğimiz okullar. Hani insanın düzeyini belirlediği gibi. Insanın sosyalliğinide belirler ve değerlendirir.

Sohbet chat

Fakat günümüz sosyalliğine gelirsek. Kullandığımız elektronik aletler varya. Sosyallestirdiğini sandığımız. Aksine her türlü elektronik cihaz sosyalliği öldürüyor.
Bir çok ergenlik döneminde bu elektronik cihazlarla tanışan bireyler tamamen içine kapanıyor.
En usta çilingir bir daha açamıyor o çocuğu. 🙂
Örneğin bir çocuk için Lise çok önemlidir. Zira çocukların sosyalleşmesi orada gördükleri kalabalık düzeyli ortama bağlı. Nitelikli bir birey olması için önemli bir faktör.
Yani demem oki kısaca sosyal sohbet siteleri içinde sohbet ediyor olmak sosyalleşmek değildir. Sadece bir nebze bu alanlar size bir araç olabilir.
Bu makaleme böylelikle son veriyorum ama derdinize ortak olmak içinde beklediğimizi sakın unutmayın. Kalbimizden sevgi klavyenizden www.sohbetimsen.net adresi eksik olmasın…

Sosyal Chat Sohbet

Sosyal Chat Sohbet

Bunlarıda Okuyun:

Türk Sohbet

Almanya Sohbet

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 1241 defa

Kategori: Chat

Yayınlanma Tarihi: 16 Mart 2022

2 Yorumlar
Niğde sohbet - Sohbetimsen.net - Yeni sohbet siteleri

[…] amaçları güden insanları bir araya getiren sosyal chat sohbet aktivite alanıdır burası. Niğde chat yerinin gündelik doğası, herhangi bir resmi gündem […]

Sosyal Chat Muhabbet Sitesi. Sosyalchat, Sosyalsohbet

[…] Sosyal chat sohbet sitesi, kullanıcıların internet üzerinden birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan, platformlardır. Sohbetimsen ise bu alanların başında yer almaktadır. Bu siteler, bireylerin metin, ses ve hatta görüntü yoluyla gerçek zamanlı olarak sohbet etmelerine imkan tanımaktadır. Lakin sitemiz ise sadece yazılı sohbet olarak hizmet vermektedir. İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, sosyal chat siteleri modern yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Ayrıca insanların günlük etkileşim biçimlerini kökten değiştirmiştir. Sitemizin bir çok temel özelliği vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir. […]

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri