Yeni sohbet uygulamaları

Yeni sohbet uygulamaları

Yeni sohbet uygulamaları nelerdir şöyle bir göz attım. Sonrasında siz sohbet sevenleriyle paylaşmaya karar verdim.

Aslına bakarsak sohbet uygulamaları adı altında binlerce uygulama var. Çeşit çeşit isimlere sahip kimisi görüntülü ve sesli. Kimileride yazılı sohbet bizim sunucumuz gibi.

Senelerdir Whatsaap, Bip, Duo, Hangoust gibi bir çok uygulamayı hepimiz kullanıyoruz. Whatsaap dünyaca ünlü bir yer edindi. Facebook desteğiyle birlikte.

Uçtan uca Almanya, Rusya, Paris, ABD tüm ülkerinde sadece internet verisiyle kullanabilirler sağlayan iletişimi sağlayan en güzel teknoloji.
Bundan yıllar önce Almanyadaki teyzemi aramak büyük sorundu. Onu arayabilmek için telefona ayrı yurt dışı görüşme açtırmak gerekmekteydi.
Şimdi ise binlerce uygulama sayesinde sesli ve görüntülü bir şekilde sohbet edebiliyoruz.
Kilometreleri yok etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Yeni sohbet uygulamaları

2021 senesinde whatsaap yeni bir polita değişikliği yayınladı. Fakat tepkilere nazaran vaz geçmek zorunda kaldı. Yada öyle gösterildi.
Ne kadar tamam peki kaydedilmiyor desede whatsaap yazılımcıları internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz her bir işlem internet verinizi sağlayıcı tarafından zaten yazılıyor.
Yok google foto galerisi, yok bilmem nesi derken herşey bir bir Turckcell, Türk Telekom, Vodafone tarafından kaydedilmekte.
Öyle bir durum yok diye idda edilsede aslında mahkemeye başvurulduğu taktirde resmiyet içinde herkesin tüm verilerine ulaşılabilmekte.
Girip çıktığı kapıya kadar hatta. Zaten şimdi biz insanlar yediğimiz içdiğimizide sosyal paylaşım ağında resmediyoruz.
İnsanın özeli diye bir şey kalmadı.

Ben özeli bu şekilde ifşa edilmesini tasvih etmesemde zaman zaman bizlerde ifşaya mecbur kalıyoruz.
Peki insanlar başka hangi uygulamalara yöneldi. Özeli ifşa resmen yayınlanınca. Öyle sizler için Türkiye sohbet siteleri içinde konusunu ele alalım.

Yeni Sohbet Uygulamaları

Yeni Sohbet Uygulamaları

Sohbet uygulamaları

Öncelikle google amcaya sordum sohbet uygulamaları nelerdir diye? Bana şöyle yanıtlar çıkardı.
Happn, Azar, Badoo, Havaya, Halka, Livu, wechat, Tinder, Ablo, Meetly, Sathi, Anonim chat, çadır, swarm, blurry, Lovely, skype(yazılı sohbet siteleri üzerleri tercihi).
Adını sayamayacağım kadar fazla sohbet uygulaması mevcut.
Ben sizlere ufaktan örnekler verdim. Sanırım kâfi gelmiştir. Hatta reklamda bile fazlasıyla isimleri geçmekte uygulamaların.
Hatta dizilere bile uygulama reklamı verilebilmekte bu alanda.
Evet biraz kendimizi ifade edebildiğimizi düşünüyoruz. Böylelikle sözlerime veda ediyorum.
Bu uygulamaları siz unutun size tek adres yeter bence ne gerek var başka yere yazılı sohbet alanı olan www.sohbetimsen.net adresi ne dersiniz bence denemeye değer. Hoşçakalın.

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 4179 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 01 Eylül 2021

1 Yorumlar
Kara sevda

Bencede sizin ortamınız harika

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri