Adıyaman Sohbet Siteleri

Adıyaman Sohbet Siteleri

Adıyaman sohbet siteleri makalemizle merhaba.
Güneydoğu Anadolu bölgesinin tarihine hakim bir çok gezip görülecek tarihi yerlerin mekanı Adıyaman. Çeşitli medeniyetlere sahne olanrve bu kültürlerin farklılıklarıyla  yoğrulan bir şehir Adıyaman. Ben çok gezip görmesem de sevgili Adıyaman sohbet kullanıcılarından dinledik ihtişamını. Hısnımansûr adıyla yıllarca anılan şehrimiz bir çok medeniyetin hakimiyetini görmüş. 22 Haziran 1954 tarihine kadar başka illere birçok kez bağlanmış olan Hısnımansûr 1954”ün 22 haziran gününde Adıyaman ilinin kurulmasıyla merkez ilçe halini almış.
Her şehrin emin olun tarihi geçmişi bambaşka. Bizler bazen gerçekten tarihi Türk sohbet siteleri içinde öğrenebiliyoruz. Şahsen tarihim hiç iyi olmasa da sohbet ederken öğrendiklerimi bu şekilde sizlerle paylaşıyorum. Bilgimi bilginiz haline çevire biliyorsam ne mutlu bana. Fakat elbette uzun uzun yazamıyorum. Sizde az merak edip araştırın.

Adıyaman Sohbet Odaları

Kahta ilçemiz yakınında Nemrut dağı 2150 metre yüksekliğinde.
Karakuş tümülüsü gezi rehberlerinin sohbet esnasında tarihi anlatırken en çok ziyaret ettirdikleri alan. Önemli olan ise 2bin yıllık ve Kahta ilçesinde yer alan Kommagene Krallık Ailesi’nin kadınlarına ait bir anıt mezarının olması. Cendere köprüsü antik roma mimarının en güzel yapıtlarından birisi. Perre antik şehir mezarlığı Kommagene Krallığının beş büyük antik kentinden birisi. O kadar çok gezilecek yerleri var ki hepsini bir bir ele alamayacağım fakat ufaktan isimlerini paylaşayım sizler de listenize ekleyin. Pirin Ören yeri, Saffan Bin Muattal türbesi, Tabiat parkı, Adıyaman müzesi, Abuzer Gaffari türbesi, Zeynel Abidin türbesi, Yeni pınar camii, Keleş konağı. Sevgili Adıyaman sohbet erenimizin bizimle aklına gelip paylaştıklarıyla yola çıktım. Sizlere umarız azda olsa bilgi verebilmişizdir. Fakat sakın unutmayın bizimle sohbet edebilmek için sadece Adıyaman ilinden olmaya gerek yok.

Adıyaman Sohbet Siteleri

Her İlden Sohbet Et

Türkiye sohbet siteleri ve Adıyaman Sohbet Siteleri içinde her ilden her dinden kullanıcı bulunmakta. Kürtünden, Iraklısına, Suriyelisine, hatta zaman zaman Arap dostlarımızdan ziyaret erenlerimizle harika sohbetler kuruyoruz. Lakin genel kuralımız dahilinde. Kanal genelimizde sevdiğimiz dil olan Türkçeyi lisan ederek. Diyorsunuz ki Kürtçe şarkılar isteyemez miyiz radyodan? Dj’imizin kriterlerine kalmış artık orası. Fakat bazen sunuculardaysa Kürtçe şarkı yasak olabiliyor. Bizim sunucumuzda yasak değil ama Dj eğer çalmak isterse diyelim.
Kıssadan hisse tabir edebildikse bir şeyleri sizlere ne mutlu bizlere.
Her şehir farklı kültür insanı demek. İşte bu yüzden farklı kültürleri bir arada barındırdığımızı söylememiz. Sizin hangi  kültürden olduğunuz önemsiz. Biz Türk sohbet sitesi olarak herkesi www.sohbetimsen.net ailesini tanımaya davet ediyoruz.
Şimdi icabet zamanı…

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 2736 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 08 Eylül 2021

1 Yorumlar
Selin

Davetiniz için teşekkürler yüreğinize sağlık tebrikler Sohbetim sen. Net tercihim

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri