Avrupa Türk Sohbet Odaları

Avrupa Türk Sohbet Odaları

Avrupa Türk Sohbet Odaları arayan gurbetçi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız, aramayı bırakabilirsiniz artık. Gurbette kalmanın ne kadar zor olduğunu SohbetimSen.net’teki gurbette yaşayanlar anlar ancak. İnsan Avrupa’da doğmuş olsa bile, kendini bazen yabancı hissedebiliyor. Birinci nesil genelde emeklilik yaşında oluyor. İkinci ve üçüncü nesil gurbetçiler ise halihazırda çalışıyor oluyorlar. Genelde bu gurbetçiler kendi memleketlerinden gelenlerle aynı şehirlerde bulunuyor. Misal Almanya Frankfurt’ta Eskişehir’liler çok, Belçika Antwerpen, başka bir deyişle Anvers’te Afyon Emirdağlılar. Hollanda Haarlem’de Ordu’lular, Den Haag, yani LaHey’de Elazığ’lılar, Rotterdam’da Yozgat ve Konya’lılar. Bunun tabii ki daha çok örnekleri var. Zaten ilk gelen kendisinden sonra gelen aynı şehir, ilçe veya köyden gelen hemşehrisine, yani memleketlisine sahip çıkmış. Kendi aralarında bir gurbet sohbet oluşturmuşlar.

Türk Bayan Sohbet Ortamı

Genelde Türk sohbet ortamlarında da insanlar kendileriyle aynı dili konuşan, aynı kültüre sahip oldukları ile sohbet etmek ister. Misal Türkiye’de bayanlar da sohbet etmek için kendi aralarında gün yaparlar. Bu günlerde bayanlar bir araya gelir, yöresel yemekler yapar ve yerler. Burada oğullarına uygun eş adayı olan kızlara bakar, gözlerine kestirdiklerini kızların ailelerine çıtlatırlar. Görücü usulü onları tanıştırıp, bazen evlenmelerine bile vesile olurlar. Kız evlatları ele gitmemiş olur, oğulları da el kızı almamış. İnsanın kendi yöresine, kendi örf ve adetlerine göre birilerini istemeleri en doğal hakları tabii. Aynı şekilde Avrupa’daki Türkler ve Kürtler de genelde memleketlileri ile vakit geçirirler. Lakin bazen gençler kendi memleketlerinden olmayan gençlerle tanışır. O zaman da aynı dili konuşmaları bile yeterli olabiliyor sohbet muhabbet etmek için. İnsan ister istemez kendisine yakın olanı tercih ediyor.

Avrupa Türk Sohbet Odaları

Avrupa Türk Chat Odaları

Türkçe chat yapmak isteyenlerin de bunu tercih etme sebebi aynısıdır. Zira Avrupa Türk sohbet odaları içinde genelde Türkçe sohbet edilir. Sohbet edenler de genelde Türk veya Kürt oluyor. Üstelik bu insanlar dünyanın ve Türkiye’nin 81 ilinden chat sitemize geliyorlar. O halde siz de bizim gibi samimi sohbet etmek için hoş geldiniz. Haydi hemen buyurun gelin!

www.SohbetimSen.Net

 

 

 

 

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 235 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Ağustos 2023

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri