Çılgın chat kanalları

Çılgın chat kanalları

Çılgın chat kanalları ile herkese merhaba. Bugün chat kanalları içinde biraz ekonomiden söz ettik. Gerçi ekonomi ediyoruz para yok diyoruz. Hergün dışarda yemek yada alışveriş peşine düşüyoruz. Belkide gelen zamlar yüzünden bir takım ihtiyaçlarımızdan zamanla ödün vermeye başladığınız için olsa gerek şikayetler.

Malum çılgın sohbet sitesi içinde konu edindik. Laf lafı açtı ve gelen zamlar söz konusu oldu. Bende sizler için elekrik, su, doğalgaz, benzin, un, yağ ve benzeri şeylerin bir sene içinde fiyat artışlarını araştırdım.
Ben zaten ev geçindiren bir anne olarak zam oranlarının ve maaşlara gelmeyen fakat ekonomimizi sarsacak elektrik su ekmek zamlarını elbette biliyorum.

Fakat bilmeyenlerimizi şimdi neden alamıyorum iki tişört diyen arkadaşlarımızı bilinçlendirmek istiyorum biraz daha.

Çılgın chat kanalları

Sevgili Türkiye sohbet siteleri sakinleri Türkiyede bir yıl içinde yani 2021 yılının başından bu yana Elektrik %21.90 oranında zamlandı. Yani ortalama 150tl elektrik parası ödeyen bir ev şimdi 183tl elektrik faturası ödüyor. Şahsen ben bu istatistiğe pek inanmıyorum. Çünkü bunun yanı sıra malum faturalara yansıyan vergi vb. şeylerde artış gösteriyor.

Örneğin; biz chat yaparken araştırdık su faturaları. Yüzde 15lik bir zam oranı gösteriyor. Fakat biliyoruz ki bunun yanı sıra atık su bilmem ne derken vergilerinde çabası. 100 lira iken 115liralik suyun kendisi artı vergiler ve atık su ücreti eklendi. Artık 150mi oldu kaç oldu bilmiyorum.
Şimdi sırada doğalgaz geldik. Aslında sobalı evlerle hesap edilirse doğalgazlı ev hem konforlu hem kârlı.
Ortalama 2021 yılında %20 oranında zamlanmış.  Lakin kömür ve odun paraları da zam oranından geri kalmadı.
Evet sevgili chat siteleri sakinleri hepsini toplarsak.

Sadece elektrik, su, doğalgaz hesaplar isek %56 oranında zam yapıldı. Henüz un, şeker, çay, yağ zam oranlarını açıklamıyorum bile. Aldığınız maaşın gıda harici normalinden zaten yüzde 56 fazlasını harcıyorsunuz. Buda şu demek kişisel ihtiyaçlarınıza ayırdığınız bütçe buffffffffff.

Çılgın Chat Kanalları

Çılgın Chat Kanalları

Delicesine sohbet

Biraz bütçeden söz ettik. Şimdi de artık bu dertleri kapı dışında bırakma zamanı. Delicesine sohbet edip derdini tasanı bir kenara bırakma zamanı.
Biliyoruz ki hayat gerçekten gerek bütçesiyle gerek insanlarıyla bizi fazlasıyla yoruyor. Aşağı tükürsen sakal, yukarıya tükürsen bıyık hesabı.
Bilmem belkide her şeyin zoru para iledir. Para varsa huzur var diyor kimileri. Ama asla unutmayın parasız sohbet  sakinleri sağlık yok ise para huzur vermez.
Öncelikle yaradandan eşimizin, dostumuzun, çoluk, çocuğumuzun ve kendimizin sağlığını isteyelim sonra dilerkende paranın hayırlısını dileyelim.
Az verip aratmasın, çok verip azdırmasın.  Bugünlük konumuzun sonuna geldik. Her şey gönlünüzce olsun. Www.sohbetimsen.net adresinde nasılsın dediğimde dilerim harika olduğunuz haberini alırım. Hoşçakalın.

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 729 defa

Kategori: Chat

Yayınlanma Tarihi: 22 Ekim 2021

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri