Erzurum Sohbet

Erzurum Sohbet

Dadaşlar diyarı memleketim Erzurum sohbet tanıtım yazımdan hepinize selamlar. Bu yazımda Erzurum sohbet severlerin bir araya geldiği doyasıya muhabbet ettiği SohbetimSen chat ve sohbet sitesinden bahsetmek istiyorum. Tek tıkla giriş yapıp, sadece bir nickle katılım sağlayıp, harika sohbetlere dahil olabilirsiniz. Sitemize dünyanın her yerinden katılım sağlayabilirsiniz. Lakin kullanıcıların bir çoğunu Dadaşlar oluşturuyor. Erzurum’a hasret kalan gurbetçi soydaşlarımız burada memleket özlemini gideriyor. Haydi Dadaşlar, gelin hep birlikte seviyeli sohbet edip memleketimizi en güzel şekilde temsil edelim. Ben bir çok ülke ve hemen hemen bir çok şehirde bulundum. Lakin gardaşlarım Erzurum gibi ne memleket var, ne de insanımız gibisi. Hele gidin birkaç ay Erzurum’un dışına. Soğuktan korkokoç olduğuz günleri bile özleyeceksiniz.

Erzurum Sohbet Odaları

Hiç kusura bakmayın canlar yazının bundan sonrasını Erzurum şivesiyle yazacam istersizse anlamayın. Canızı yerem bu Erzurum sohbet yerinde bir çok oda var. Ayni Erzurum evleri gibi iç içe. Ama korkmayın gaybolmassız. Erzurum’un en çok sevdiğim özelliğği ramazan kültürü. Gurban olduğumun memleketinde pisigimiz bile oruç tutir. Nasıl sevmiyağ. Gürcükapı’da çay içerken gelip biri bizi gandirir ya Korgala’ya çemlige gidiriğ. Yada Tortum şelalesine pikniğe. Adam İspirli şeytan, neydir edir, ikna edir. Sadece Erzurum’a has bir çok kültürümüz ve alışkanlıklarımız var. Mesela başka bir memlekette kaldırıma inat yolun ortasında yürüyen Narmanlı gibisini göremessiniz. Yada Tortumlu’lar gibi çalışkan milleti. Adamlar ağılli baba, her yere kapağ atmışlar. Nereye gidirsağ gidağ hep Tortumli.

Erzurum Sohbet Severler

Tortum ilçemize özgü bir çok fıkra var. Lakin anlatmaya kalksak bununla ilgili 40 tane makale çıkar. Lakin ben burada Erzurum’a özgü ayrı fıkraları içeren bir yazı düşünüyorum. Dostlarım, chat ve sohbet sitemizin bir de canlı radyosu var. Belki memleketimin en çok dinlenen İmaj FM’si gibi değil. Yada bir zamanların en sevilen radyo programcısı Umut Sandalı gibi. Ama Bu canlı radyomuzdaki programcılarımızı da beğeneceğinizden kuşkunuz olmasın. Aşimdi ben dinlirem İbrahim Erkal ile Nurullah Akçayırın türküleri çalir. Haydi fazla vakit kaybetmeyin. Gelin beraber dinliyağ.

www.sohbetimsen.net

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 492 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 16 Ocak 2024

2 Yorumlar
KaraCa

Emeksiz yazılan yazı keyifle okunmaz.emeğine sağlık sevgili SadeceSen)) şivene de hayran kaldım candost .. Yüreğine emeğine sağlık..sohbetimsen de buluşalım.. Canınızı yerem😀😀

Lena

Oyy oncelikle boyle guzel bir aile ortami sagladiginiz icin cok tsk ederim topram yazilarin ne kadar icten ve doğal olmuss iste tam bir dadas :) Senin ve VusLat imin emegine yüreğine kalemine saglik harikasiniz ayrıca erzurum sivesi ile yazmanada cok güldüm cok tatlisinizz seviliyoruzzz canlar 🌹👌🤗

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri