Eski sohbet siteleri

Eski sohbet siteleri

Eski sohbet siteleri konusu bana çok uzun zaman önceki geçmişi anımsattı. Fakat benim anımsamam ne bir seviyeli sohbet sitesi nede bir eski domain adı.
Benim eski diyince hatırladığım babaannem oldu. Babamın yardımıyla birlikte elbette.
Babamla bu akşam evde otururken biraz sohbet ettik.

Konumuz ana sınıfı çocukları için yapılan kan testleriydi. Acaba covid için midir diye konu etmeden geçemedim.
Babam söyleşimizde çok güzel bir yere değindi. Bizim çocukluğumuzda at arabasıyla göbek marul satardı amcanın birisi ve kapı önünde oturan her kadın alır tuzlar öyle yerdi dedi.
-Lezzetine doyum olmazdı yedikçe yiyesin gelirdi. Dedi.
Aslında doğru söylüyordu ben hatırlarım babaannem gittiğimizde babaannem marulu çok tüketirdi. Hemde o tuz bile aramazdı meğerki; o alışkanlık sokak satıcısı marulu amcadan beri devam ediyormuş demekki.
Fakat o dönem herşey organik olduğundan lezzet daha bambaşkaymış. Bu şekilde devam ederse dedi babam bitmez bu hastalık.
Evet aslında haklılık payı çok yüksek. Organik yumurtanın tanesi olmuş bir buçuk lira. Organik bir ürün almaya bir çok insanın bütçesi yetmiyor ve organik denilen şeyler bile tamamen organik olmadığı netliği ortaya çıkıyor.

Eski sohbet siteleri

Sadece konumuz organik meselesi değil elbette. Daha evvel ben sohbet siteleri içinde sohbetinide yaptım bu konunun.
Geçmişimizde anne babalarımız kapı önüne çay demler ikramlar hazırlanır komşularla kapı önlerinde yenirdi. Kimse kimseden bir yudum lokmayı sakınmazdı.
Şimdi insanlar eskinin aksine herkes komşusuyla bir lokma ekmeği paylaşmaya korkar hal almış.
Bir yudum suyun hesabı tutuluyor. Fakat istemsiz bazen olmak zorunda kalıyor bunlar.
Çünkü israf edilen bir yudum suya bile biz insan oğlu hasretiz zaman zaman. Kuruşun hesabı yapılır oldu çünkü, hiç kimse ayağını yorganına göre uzatamaz olmuş.
Kendimden biliyorum. Değil beşbin onbinde gelse bir eve gelire göre gider oluyor.

Biraz eski sohbet diyince anımsadıklarımızı sizlerle paylaştık. Nerde o ekşi günler diyor ve makaleme kaldığım yerden devam ediyorum.

Eski Sohbet Siteleri

Eski Sohbet Siteleri

Eski sohbet

Ebelerimiz ninelerimiz zamanında ne arasın chat sitesi. Sohbetin alası kadın kadına ikindi çaylarında olurmuş.
Beyler kahvehanelerde kağıt oynar sade kahvelerle içmeden ayılırmış.
Şimdi ne kahve şahane nede kahvehane bahane.
Şimdi sohbet siteleri içinde sohbet şahane. O halde o şahane sohbete sende davetlesin.
Www.Sohbetimsen.net adresinde şahane sohbete merhaba de.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Yeni Sohbet Siteleri

Ücretsiz Sohbet Siteleri

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 3868 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 19 Ağustos 2021

2 Yorumlar
Deniz

Evet nerde o eski komşuluklar samimi içten dostluklar arkadaşlıklar eskiden yiyecekler organik SAĞLIKLI beslenir ve sağlıklı yaşardık SİZİNDE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ insanlar sahte yapmacık fitne değildi ama bu devirde malesef insanlar iki yüzlü yüzüne gülüp arkandan dedikodu yapıyorlar malesef bu hastalık başladığından bu yana HEPİMİZ herşey den çekinir olduk insanların psikolojisi malesef çok kötü şiddet arttı insanlar her konuda sabırsız patlamaya hazır bir bomba misali birbirleriyle her an kavga eder oldu ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN KORUSUN HEPİMİZİ İNŞALLAH BU HASTALIK DÖNEMİNDE HAYATINI KAYBEDEN KARDEŞLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN DİLERİM ALLAHIN YARDIMIYLA BU ZOR GÜNLERİMİZDE SAĞSALİM BİTECEK İNŞALLAH TEK DİLEĞİMİZ NASİP KISMET OLURSA GECELECEK GÜNLERİ HEP BİRLİKTE SEVGİ SAYGI BARIŞ DOSTLUK İÇİNDE YAŞARIZ İNŞALLAH BU GÜZEL DAVETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER YÜREĞİNİZE SAĞLIK KAHVE BAHANE SOHBET ŞAHANE

GiZeMLi

Eskiden dostluklar arkadaşlıklar sohbet ederken cok güzel yerindedi; Şimdi oysa hastalıklarla uğraşıyorlar herkes birbirleriyle mesafeli korku içinde yaklaşımında Inşallah tez zamanda yine hatta daha güzel sohbet yaklaşımları olunur Emeğine sağlık teşekürler

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri