Mirc sohbet

Mirc sohbet

Mirc sohbet odaları ile selam olsun. Herkese günaydın. Sen sohbet mobil chat sohbet yanı sıra şimdi mircsohbet ile sizlerle. Güzel bir günden güzel haberlerle.
Öncelikle sohbet mirci indir ile alakalı mirc nedir?
Kısaca bu konuda açıklama yapmak istiyorum. Her şeyin bir atası varmış hayatta ya sohbet program arasıda mircle sayılıyor.
Irc sohbet sunucularına bağlanıp chat yapmayı sağlayan program. Geliştiricisi  ise yabancı Khaled Mardam.
Peki açılımı ne dediğinizi duyar gibi oldum
Mardam’ın M si ile mirc’in m si. Geri kalan irc ise (internet relay chat ) açılımı ile mirc meydana gelmiş.
Eskiden bu kadar çeşitli versiyona sahip değilken. Günümüzde çeşit çeşit mirc indir seçenekleri ve reklamları karşınıza çıkacak.
Güncel Sohbet için değerini hala koruyan mirc. Dönemsel olarak mobil siteleri için oluşturulan yeni mobil chat uygulama yollarına fazlasıyla kullanıcısını aktardı.
Elbette bu eskilerden alışkanlık edinenler için geçerli değil.
Internet kafe köşelerinde başlatan chat maceraları zamanla mobil olarak devam etmekte.

Mirc sohbet

Zamanla bir şehir iki şehir derken her şehre yayılan internet relay chat şimdi kullanıcı sayısını bile net şekilde belirleyememekte.
Eskilerin en büyük kanalları şimdilerde yok olsada. İnsanlar hala mirc scrip denilince akıllarında ayvaları, aynaları hatırlıyor.
Hatta biliyor musunuz bir ses sanatçısı o dönemlerde bir chat kanalı sahibiymiş. İzni olmadan isim paylaşmak istemedim. Gerçi izin alamam ses sanatçımız 2000 yılında kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği için.
Mirc chat döneminin fazlasıyla yaygın olduğu o dönemlerde oper admin tayfasına selam vermeye korkarmış userler.  Biraz reel hayatımızda çekindiğimiz ve üstün gördüğümüz insanlar gibi sanırım o dönem adminler.
Şimdi gayet laçka olmuş durumda hem samimiyetten hemde resmiyet yok. Aslında bu bir yandan kötü bir yandan iyi sayılır. Görüş açısına göre tartışılır.

Mirc Sohbet

Mirc indir

Her sunucunun olduğu gibi bizimde bir mircimiz var. Ekranınızın sağ köşesinde üç çizgi olan kısımda mirc indir butonuna dokunun. Bilgisayarınızda mirc keyfi yaşayın. Bugünlük hoşçakalın bir dahaki makalemiz sohbet odası ile buluşmak ümidiyle.

Www.sohbetimsen.net

Hoşçakalın.

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 1571 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2021

14 Yorumlar
Selin

ALEYKÜM SELAM MAKALENİZ çok iyi olmuş açıklayıcı ve bilgili teşekkürler emeğinize sağlık

Esaret

Makaleyi yazan editörümüzün emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş

NaFTaLiN

Emeğinize yüreğinize sağlık çok güzel makale

Rıza

Elinize saglik

BenAy

Emeğine sağlık çok güzel olmuş

Kafka

Güzel ve açıklayıcı olmuş emeğinize sağlık

KuŞku

Emeğine sağlık güzel olmuş..

Elfida

Makale çok acıklayı olmuş evet mirc. İlk gördüğüm de sanala ilk girdiğim yıllardaki mirc resmiyle karsılastım gerçekten ozamanın adminleri de sert. Mizaçlı ydi onlarıda anımsadım sayenizde üzerinden zaman geçmesine rağmen bu mirc görmek güzel geldi emeğini ze sağlık 🙃

Serra

yine çok detaylı ve dikkatli bir bakış açısıla yazılmış emeğine sağlık...

Bahar

Mirci ve irci bilmeyen rahat chat yapıyorum demesin. Büyük kolaylıklar sağlayan programlardır. Mardam'i biliyordum desem yalan olur ayrıca. Bilgisayariniza kendi mircimizi indirin, eğlenceli komutlarla sohbetinize tat katın..

HamSe

Emeğinize sağlık, Başarılar.

Sohbet Defterim - SohbetimSen.net, Yeni Sohbet Siteleri, Chat Sohbet Odaları

[…] cep telefonları ve bilgisayarda fark etmiyor. Ayrıca masaüstü için mirc de oluşturmuşlar. Mirc sohbet programını kullanarak kopmadan ve kesintisiz muhabbet etme deneyimini yaşamanızı isterim. […]

Edebi Sohbet Keyfi - SohbetimSen.net, Yeni Sohbet Siteleri, Chat Sohbet Odaları

[…] bilgi ve birikimin paylaşıldığı ortamlar yaratmaktadır. Bu ortamlardan biriside mirc sohbet sitesi olan sohbetimsen muhabbet ve chat mekanıdır. Bu harika ortamda yer almakta oldukça kolay […]

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri