Mizah Sohbet

Mizah Sohbet

Geldik yine sohbet siteleri arasında bulunan SohbetimSen’in çok güzel konulu bir makalesine: Mizah Sohbet. Bugün de size bu konudan bahsedeceğiz. Mizahın kelime manasına bakalım mı bir öncelikle? Word dosyasında yazarken sinonimleri, yani eş anlamlılarına bakayım dedim. Aman Allah’ım. Hiç bilmediğim kelimeler çıktı karşıma. Şöyle ki: Gülmece, hicviye, hodvil, şathiyat ve komedi yazıyor eş anlamlılar olarak. Kelime manası olarak ise “hayatın güldürücü yönünü ortaya çıkaran sanat türüdür” yazıyor. Bir de mizahın beyazı ve karası vardır. Kara mizah ‘güleriz ağlanacak halimize’ türünden mizahtır. Beyazı da normal komik olan şeylerden bahseder. Eski tiyatroculardan mizah anlayışıyla ortaya çıkan Nejat Uygur, Yasemin Yalçın, Zeki Alasya & Metin Akpınar ve Levent Kırca & Oya Başar ikilileri vardı. Doksanlarda evimize misafir gelince bu ünlülerin skeçlerini izlerdik. Sonrasında evde sohbet muhabbet esnasında onları anar, onlardan bahsederdik. Böylelikle enflasyondan tutun da Van Gölü canavarına kadar Türkiye ile alakalı birçok konudan haberdar da oldum diyebilirim. Hey gidi günler..

Mizah Chat Siteleri

Evde ailemizle edilen muhabbetlerin dışında bir de sanal mizah anlayışımız gelişti. İlk olarak chat siteleri veya sohbet odaları içinde yeni tanıştığımız kişiler ile edilen şakalardan başlayabilirim saymaya. Sonrasında sosyal medya hesaplarımızda kendi tanıdıklarımız, eşimiz, dostumuz, akrabamız ve arkadaşlarımızla yaptığımız mizah var. Son olarak da TikTok, İnstagram, Youtube gibi yerlerde ‘keşfet’lerimize düşen mizahi anlar veya kişiler var tabii. Sesli görüntülü chat sohbet yapılan bu yerlerde ün salan birçok insan da oldu. Lakin aynı şekilde bir de bizim SenFM radyomuz var, bir bilseniz. Özellikle sohbet sitemizin tanıdık kullanıcılarını canlı yayına alınca, birileri meraktan sorular sorar DJ’imize, o da oradan konuklarına. Sohbet, Avrupa, Karadeniz ve SenFM sohbet odalarımızdaki curcunayı takip etmek için DJ zorlanır, konuklar araya girer, gırgır şamata ile zamanın çabucak geçer. Eğlenceli ve keyifli sohbet ederken vakit geçiririz hep beraber anlayacağınız.

Mizah Sohbet Odaları

Peki ya siz de bizimle beraber SohbetimSen’de chat yaparken muhabbetin dibine vurmak istiyor musunuz? Vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Hele ki o samimi, içten chat sohbet arkadaşlarımızla, canlarımızla tanışınca, hiç gitmek istemeyeceksiniz. Keyifli, eğlenceli sohbet etmek neymiş burada göreceksiniz, bundan emin olabilirsiniz. O halde, hemen girin anasayfadan bir nick alın gelin.  Haydi, sizi de bekliyoruz aramıza..

www.sohbetimsen.net

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 215 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 27 Ocak 2024

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri