Mobil chat siteleri

Mobil chat siteleri

Mobil chat siteleri konu başlığımız ile herkese merhaba. Chat siteleri içinde her telden sohbet ettiğimiz gibi. Hanımlarla çocuklarımız hakkında da zaman zaman konuşuyoruz.
Bir çoğu bayan sohbet edeniniz evli ve çocuklu.
Bu günlerde farkındayım hep aynı konulara değiniyorum. Sanal ve sanala bağımlı yapan sebepler gibi.
Bugün kızlarla sohbet ederken kanalda. İnsanların çocuk yetiştirme şekilleri söz konusu oldu.
Hani bir çok anne ağlamayan bebeye meme yok der ya. Eski dönemlerden beri bebeklere emzik çıktı çıkalı emziği batır şerbete ver çocuğa sussun taktiği uygulanıyor. Kimse düşünmüyor o an minicik bebeğe verilen serbetli su tadı geleceğini tehtit ediyor. Anneler baş kurtarıyor lakin çocuk henüz altı aylık olmadan hayatın tehtitini yaşıyor bedenen.

Mobil chat siteleri

Şimdilerde bir çok kadın kadına sohbet edenimiz aynı şeyleri söylüyor. Kimisi torunları söz konusu kimisi evlatları. Çocuk telefonu tableti yada işte olan her ne varsa evinde.

Huysuzluk etmesin diye. Yada sessiz dursun diye eline veriliyor bir tablet telefon vb şeyler.
Kendi aramızda konuşuyoruz kızlarla sohbet sitesi içinde çocuklar ne izliyor bir çogumuz takip etmiyoruz.
Çocuklarımız çizgi film adı altında bir çok zararlı içerik izliyor ve saçma şeylere yönlendiriyorlar. İzleyen çocuklarımız içinde her yaş kitlesi var. Bir çok çizgi film küçük yaşta aşk meşk sevgili muhabbeti öğretiyor çocukların aklı bali olmadan.
Elbette çocuklar hiç izlemesin demek değil niyetimiz. Fakat hergün bir hadi bilemedin iki saat ile sınırlı olmalı bu zaman.
Bir çok kadın kadına sohbet seven aynı fikir taşıyor fakat uygulamaya gelince hepsi solda sıfır kalıyor.
Eski bir userimiz derdi bana çok sıkıyorsun çocukları sal gitsin diye.
Ben tedbir seven biriyim. Bu yüzden de bil hassa ders konusunda eğitim konusunda çok hassasım.

Mobil Chat Siteleri

Mobil Chat Siteleri

Mobil sohbet siteleri

Hepimiz elbette bu teknolojinin tadını çıkaralım fakat o tadı kaçırmadan. Çocuklarımıza kabak tadı verdirmeden kısa süre sanal üzerinde vakit geçirterek ve mümkün olduğunca çocuk koruma programları sağlayarak. Yasaklı yazılım ve uygulama ve içerik içeren şeylere önlem alarak.
Biz yetişkinlerde yetişkin sohbet siteleri ne girerken bile kendi kontrolumüzü asla elimizden bırakmadan mümkün olduğunca az zaman harcayarak onlara örnek olabiliriz.
Facebook ve benzeri ağlarda geçirdiğimiz zamanı kısıtlayarak destek göstere bilir. Aile içi iletişimimizi böyle ufak hamlelerle kuvvetlendirebiliriz.

Anlatmak istediklerim anlaşıldı umuyorum. Bir dahaki makalemizde buluşmak ümidiyle. Hoşçakalın.

www.sohbetimsen.net

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 658 defa

Kategori: Chat

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2021

1 Yorumlar
Selin

Çok anlamlı konulara değinmişsiniz makalenizde çok doğru sözler bence her aile böyle tedbirler almalı diye düşünüyorum emeğinize ve YÜREĞİNİZE sağlık teşekkürler

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri