Sohbet etmek istiyorum

Sohbet etmek istiyorum

Sohbet etmek istiyorum diyen herkese merhaba. Bugün Türkiye sohbet siteleri sevenleri için bütçe gözlemlemeleri ve insanların alım güçleri hakkında söyleşi ettik.

Ortalama 2000 yıllarında alım gücünün daha iyi olduğunu düşünen bir abimiz konuya giriş yaptı. Bende günümüz istatistiklerini şöyle bir araştırdım.
2000 yılında Türk lirası bazı  üzerinden hesaplanan bireylerin ellerine geçen 86.922.900’müş.
Yani bizler hesaplamalarımızı yumurta ve benzeri alım gücüyle hesap edersek. Ekonomide kar ettiğimizi zannederiz. Peki ya dolar ve Altın fiyatıyla kıyas edersek.
Sevgili sohbet sevenimizin bizimle paylaştığı tezi çürütmüş oluyoruz. 2000 yılında örneğin altın alım gücüyle şuanda 2021 yılı altın alım gücünde gözle görünür bir fark olduğu ortaya çıkıyor.
Elbette tahmin edersiniz ki, siyasi olarak şuan parti mensuplarını savunmak isteyen arkadaşlar Türkiye sohbet konusu içinde alım gücü arttı diye konuşabilmekte.

Fakat aslında bu olayın parti ile alakasız bir şekilde geliştiğini hatırlatmayı da bizler üzerimize borç bildik.
Ben sohbet ederken siyasi alanda sohbet etmeyi sevmem. Zaten sohbet sunucuları kuralları gereği de sunucu genelinde siyasi sohbet kesinlikle yasaklanmıştır.
Lakin bizlerle konuyu paylaşan sohbet edenimiz amacının siyaset değilde. Gerçekten alım gücü konusunu hakkında merakını bildirdi.

Sohbet etmek istiyorum

Aslında kısacası benim demek istediğim şu şekilde. İnsanlar muhabbet olsun diye her konuyu ele alabiliyorlar. Saygı, sevgi ve edebi bir şekilde.
Önemli olan edilen sohbetin ne şekilde olduğu değil. Önemli olan edilen sohbetin insanı ne kadar cezbedip kendine baglayışıdır.

Bazen siyaset zannederek insanları yanlış algılasakta. Aslında oluşan bilgiler zamanla eksik yada hatalı olabiliyor.
Fakat bu bilgilerin hatalılığını yada eksik bilgiler olduğunu bilmek yada öğrenmek gerçekten güzel bir şey.
Bir önceki makalelerimde dediğim gibi bilmemek ayıp değil. Öğrenmemek ayıp.
Ben doğruluğunu öğrenebilmek için google amcaya sordum.
2000 yılında asgari ücret ne kadar diye? Sonrasında 2021 yılında asgari ücret ne  kadar diye baktım.
Aradaki fark evet harika bir başarı gibi görünüyor. Bir kaç gıda maddesi şuan alım gücünün harika yüksek olduğunu gösterirken, altın ve dolar alım gücü gibi başka birliklere ait para birimi karşılaştırmasında sınıfta kalıyor Türkiye.
Yani demem oki sevgili sohbet siteleri sohbet edenleri bazen görünen köy klavuz istemesede gerçeklerin farklılık paylarını görebilmek gerekmekte.

Sohbet Etmek Istiyorum

Sohbet Etmek Istiyorum

Evim gibi sohbet

Ben Türkiye sohbet siteleri içinde bu konunun sohbetini ettikten sonra. İzmir gezisine geldiğim bu günlerde. Eniştemin parti sevgisi sebebiyle yeniden aynı konuyla alakalı bir muhabbet olusturdum.
Evim gibi sohbet diye ben sohbet sitesi için derken aslında gerçekten gönülden söylüyorum. Bazen kanalda yaptığım sohbetin aynısını ev içinde yapabiliyorum.
Galiba ben sohbeti fazlasıyla seviyorum. Kanalda sohbet evde muhabbet sokakta devam et. 🙂
Aman yarabbi bu düşünceler bir afet. :p
Biz insanların asla söyleşi ihtiyacı bitmez. En sessiz insan bile kafa dengi birini bulunca oturur o muhabbete.
Sizlerde sohbet etmek istiyorsanız her telden konuşabileceğiniz bir mekana ihtiyacınız var.
O mekânda burası. Adresimiz:
Www.sohbetimsen.net sende sohbet et.
Bugünlük hoşçakalın.

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 8441 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 26 Ağustos 2021

1 Yorumlar
Deniz

Sizin diğer sohbet sitelerden farkınız seviyeli kaliteli güvenilir samimi içten arkadaşlarla sohbet yapabilmemiz 10 numara 5 Yıldız harikasınız EMEĞİNİZE yüreğinize sağlık tebrikler

Yoruma kapalı.

Cevap bırakın
Referans: Sohbet Siteleri