Benim sohbet

Benim sohbet

Benim sohbet diyen herkese merhaba. Bugün hastane odasında haberleri dinlerken gördüm ki sanal insanlarda yok olunca kriz halini alıyor.
Tanışma siteleri başında adı anılan facebook ve benzeri ağlarda ortalama altı yedi saatlik bir kesinti oluştu.
Sanki dünyanın sonuymuş gibi herkeste bir gerginlik bir sinir tavan etmişti. Fakat normal hayatlarına devam edenlerde değil. Her zaman diyorum ben acaba eli boş gönlü hoş tayfası türkiye sohbet siteleri içinde çok mu fazla.
Kimileri telefon başına daha fazla kilitlendi, ha geldi ha gelecek diye, kimileri diyor kendimi eksilmiş hissettim. 🙂
Yani buda elbette kendini sanala bağlamış insanların fikir ve düşünceleri.
Ama buda bir gerçek. Her zaman dediğim gibi irc bağımlısı olanlarda. Bakıma alınınca siteler aynı cümleleri kullanıyorlar.
Ne kadar çok sosyal ağ bağımlısı var bunuda böylelikle görmüş oluyoruz. Elimiz ayağımız kesildi sanki diyorlar. Yaradan onların eksikliğini verdiğinde anlarsın sosyal ağ el ayak mı olurmuş.

Benim sohbet

Her zaman olduğu gibi kendimden pay biçerek anlatacağım bir şeyleri. Bundan ortalama beş sene önceydi. Büyük sohbet siteleri içinde adminlik yapıyor fazlasıyla da sevilen sayılan biriydim.
Bugün bir arkadaşla söyleşi ettik. Ertesi sabah sekiz gibi devam etmeye sözleştik. Sabah bi kalktım büyük sohbet siteleri bakıma alınmış. Bazı sistemler şimdi irc sistemleri bakımı kadar kolay basit bitmiyor. Onlar hala eski sistemi kullanıyor.
Bekle bekle sistem gelmedi bir türlü inanmıcaksınız bana azap geldi resmen benim sohbetim yarım kalmıştı ve verdiğim sözü tutamamıştım. Tabi salaklık oya onunda girememiş olduğunu düşünemedim.
O gün benim için çok kötü geçmişti ve bi eksiklik hissetmiştim. Işte bu yüzden anlıyorum şimdi eksiklik hissedenleri.
Ama Her sey geliyor ve geçiyor. O anki psikolojime şu anki halim olsaydı eminim farklı olurdu her sey. İnsanlarda psikoloji böyle değişiyor…

Benim Sohbet

Benim Sohbet

Sen sohbet

O benim sohbetimdi. Peki ya senin sohbetin?
Psikologlar insanların davranış ve hareket etme biçim ve sebeplerini inceler. Bizim chat siteleri içinde de bazen tez hazırlamak için giriş yapan psikiyatristlerde oluyor.
İnsan bilim dalını inceliyor ve bir bir keşfettiklerini kaleme alıyorlar.
Bir çok psikolog chat alanlarında psikolojisine insanların destek olacak arkadaş edilebileceğini söylemekte. Diyoruz ya her daim hikayeler benzeye bilir bir birine diye. Destek ya sosyal alanda yada sanal alanlarda bir birini tamamlıyor.
Zihinsel, duygusal ve davranışsal bozukluklar en fazla kendini sosyal ağlarda gösteriyor. Bir çok kişilik kendi olmaktan çıktığı için.
Siz siz olun hayatınızda nasıl zorluklar yaşasanızda asla kendiniz olmaktan vaz geçmeyin. Bizimle sohbete kendiniz olarak sen sohbet diye gelin. Bugünlük hoşçakalın.

Yazar: Sohbetimsen

Görüntüleme: 71 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 06 Ekim 2021

3 Yorumlar
Selin

Çok güzel makale olmuş emeğinize yüreğinize sağlık teşekkürler

Avsar

Guzel bir dosthane yeri sohbet etmesini bilene burda guzel dostluklar guzel Arkadaslar icinde bos olan Vaktinizi degerlendirin

NEFES

Güvenilir, samimi bir ortam.. emeginiz icin tsk ederim..

Cevap bırakın