Felsefe sohbet kanalları

Felsefe sohbet kanalları

Felsefe sohbet kanalları bol bol kitap okumayı seven insanların felsefi sohbet üzerine nidalarda bulundukları alan.
Felsefe demek bir bilgiyi oluşturmak demek. O bilgiyi oluşturmanın temel ilkelerin bütünü demek.
Benim için felsefesohbet seviyeli sohbet hepsi bir edebiyat sohbet kanalları demek. Kitap demek, kitap sevgisi demek. Ben istiyorum ki herkes kitap okumayı sevsin, gelecek nesiller daha güzel yetişsin.
Lakin ne derece mümkün derseniz, görüyorum ki hiç mümkün değil. Ne kadar aşılarsak o kadar uzak evlatlarımız kitap okumaya.
Güzel  bir düşünür sözümüz var, bilirsiniz belki benden daha iyi şekilde. ” Gittiği yolun farkında olmayan tesadüfler yolcusudur. ”
Hepimiz bu alanda aslında tesadüf yolcusuyuz. Sohbet chat alanlarında  bir araya tesadüfen geliyoruz. İstesekde istemesekde belkide yazıyı yaşıyoruz.
Ben hala çözemedim bizim edebi sohbet  siteleri içinde kalplerimizi birleştirmemiz mi tesadüf?
Nasıl bir araya geliyor yürekler?

Felsefe sohbet kanalları

Varlığımız, bilgili olmamız, gerçeklerimiz, adaletli olabilmemiz, güzelliklerimiz, doğruluğumuz, akıl ve dil gibi konularla ilgili özsel sorunlara ilişkin yapılan çalışmalar felsefeyi kapsar.
Felsefe aslında harika bir düşünme sanatıdır. Lakin Yunanların anlayışına göre “bilgelik sevgisi” ya da “hikmet arayışı” demekmiş.
Aslında konumuz üzerine düşünürsek gerçekten sevgi manası bizim anlayışımıza da yatkın.
Şimdi kesin diyorsunuz nasılda herşeyi sevgiye bağlıyor. Ama bağlamamak mümkün mü?
Sevgi olmadan ne oluyor?
Edebiyat sohbet kanalları içinde bile genel olarak her edilen söz sevgiyi ifade ediyor. Yada ben içinden illa bir sevgi çıkarıyorum. Felsefe sohbet yada edebi sohbet farketmez konu okumamda her alanda zaten sevgi var.

Felsefe Sohbet Kanalları

Felsefe ve aşk arası mantık

Mantığın olmadığı bir kavram arası ilişkide olamaz. Lakin bir gerçek var sohbet siteleri içinde her zaman, “İnsanlara mesafeli olmak her zaman iyidir, gereksiz pişmanlıklar yaşamazsın.”
Malûm burada insanın başına herşeye rağmen birşeyler gelebilir.
İnsanın kalitesini bu alanda gösterdiğin güler yüze istinaden verdiğin samimiyetten fırsat bulup haddini aşmadığında anlarsın.
Hayata hiç birimiz bilgi sahibi olarak gelmedik, hep öğrenmeye ve öğretmeye çalışmadık mı?
Felsefe ve aşk arası mantık da zamanla öğrenebileceklermiş arasında.
Her alanda felsefe ve edebiyat birbirini tamamlayan bilimlerdir. Bunu chat alanında farklı yada her hangi bir durumda farklılaştıramayız.
Güzel bir düşünürün bir sözü var. ” Okuyarak öğreneceksin ama, severek anlayacaksın! Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır.”
Siz siz olun mekan zaman neresi olursa olsun. Bir dakikanızı bile boşa geçirmeyin. Şimdi sizde edebiyatla sohbet edebilmek için www.sohbetimsen.net adresine gelin.

 

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 1190 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 30 Haziran 2021

4 Yorumlar
Melda

Felsefe edebiyat tabiki önemli aşkla bağlantısına gelince mesela sevdiğin insana güzel bir şiir yada çok güzel anlamlı sözler söyleyebilirsin

Nisa

Kitap benim hayatım bazı kitaplarda kendimizi de buluyoruz

Gizemli

Kitap bazen insanların yaşantılarını anlattıklarını söylüyor

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri