İlkim Sohbet

İlkim Sohbet

SohbetimSen.Net İlkim Sohbet makalesine hoş geldiniz canlar. İlkim yazınca aklıma nedense iklim geldi. Harf benzerliğinden sanırım. Halbuki kelime manası ‘biricik’tir. Genelde ilk doğan çocuklara verilen isimdir. Bana göre de benim ilk kabul ettiğim, ilk sevdiğim manasını taşır aslında. Eee aslında aynısı da, hani çocuk üzerinden düşünmediydim ben. Her şeyin ilki güzeldir canlar. İslam’da buna latifeler de derler. Bazı latifeler vardır ki, onlar sadece bir kez yaşanır. İlk bakış, ilk görüş, ilk gülümseme, ilk anne-baba olunduğundaki his, ilk aşık olunduğundaki gibi. İlk el ele tutuşma, ilk defa temas etme gibi. Yeğenim doğdu 2 ay önce. Onu ilk görüşümde değil, ilk defa o minnacık parmaklarını benim işaret parmağıma sardığında hissettiğim duygudur benim ilkim. Geçen gün görüntülü sohbet ederken sesimi duyunca attığı gülücüğün bende uyandırdığıdır ilkim. Abisinin ilk ‘Halam’ demesidir. Arkadaşımın çocuğu ilk ‘aplaaaa’ dediğinde hissettiklerimdir. Böyle böyle say say bitmiyor ilklerim işte.

İlkim Sohbet Siteleri

Sohbet siteleri içerisine girince de herkes bir ilk yaşar. Peki ya sizin ilkiniz hangi sohbet sitesi? Ve oradaki ilk deneyiminiz nasıldı? Sevdiğiniz bir ortam mıydı, yoksa haz almadığınız mı? Sonrasında geri gittiniz mi peki? Ya da geri gelmeniz için, o sitede durmanız için başka bir sebebiniz var mıydı? Misal Sohbetim Sen’i örnek alalım. Buraya ilk ne zaman geldiniz, ilk kiminle tanıştınız, ilk kimi sevdiniz, ilk kimin için gelmeye devam ettiniz? Ya da ne için? Kullanıcılar mıydı sevdiğiniz, sizi buraya geri getiren? Adminler mi? Oyun odaları mı? Yoksa Canlı radyosu olan SenFM mi? Alta yazarsanız bir interaktif gerçekleştirebiliriz bu konuda. Benim için sohbet eden chat arkadaşlarım önemliydi misal. Sevmediklerim olsa da, sevdiklerim hep ağır bastı. Sevmediklerimi göz ardı edebildim sevdiklerimin hatrına. Sırf onlarla muhabbetim bozulmasın diye sohbetini sevmesem de muhatap olduklarım oldu. İlk anda sevmediğim insanlara karşı önyargılarımı ortadan kaldırıp, sonrasında tanıdıkça içindeki cevheri gördüklerim de oldu.

İlkim Chat Odaları

Gelin canlar, SohbetimSen Sohbet Odaları içinde kavgaları, gürültüleri, anlaşmazlıkları, önyargıları ortadan kaldıralım. Sorun yaşadıklarımız da bir ananın evladı diye düşünelim. “Hatasız kul olmaz, hatamla sev beni” diyor ya Orhan Gencebay? Öyle sevelim canlar. “Günahsız olan ilk taşı atsın” der ya Hz. İsa? O halde biz de dönüp aynaya bakalım. Günahsız mıyız? Masum muyuz? Yoksa bizim de hatalarımız, günahlarımız, suçlarımız var mı? O halde neden bu kavgalar, tartışmalar? Hem ne gerek var ki? Peki ya Mahsun Kırmızıgül ne der o çok bilinen Kardeşim Türküsünde? “Hepimiz kardeşiz, bu kavga ne diye”. Haydi canlar. Gelin, SohbetimSen sizin için de İlkim sohbet sitesi diyeceğiniz yer olsun. Zira Yunus Emre misali “Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz”.

 

Vuslat Vera

www.sohbetimsen.net

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 204 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 14 Şubat 2024

1 Yorumlar
KaraCa

Bize diyecek çok da bişey kalmamış aslında vuslat ım o kadar güzel yorumlamışsın ki seni ayakda alkışlıyorum👏👏tam da emin değilim ama sanırım 6 7 ay olmuştur sohbetim sen ailesine katılalı.kalıcı olmamızın en büyük nedeni:Güvenilr ve huzurlu bir ortam olması. Sanırım bir bayan olarak benim için en önemli kriter de bu. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma sonsuz tşk ler. 😊

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri