İRC Forumları

İRC Forumları

Selam canlar, hoş geldiniz SohbetimSen’in İRC Forumları makalesine. Bugün sizlerle İRC Forumları nedir sorusuna cevap arayacağız.

Bildiğiniz üzere sanal alemde birçok İRC sohbet siteleri bulunuyor. Tıpkı SohbetimSen.Net gibi. Bu sitelerin tanıtımları için bir de İRCForumları var bu sanal alemde. Bu forumlarda site sahipleri veyahut yetkilileri kendilerine profil açıp siteleri hakkındaki haberleri paylaşıyor. Forum duyuruları oluyor misal, ya da Sponsor konular. Mesela site sahibin elinde satılık sohbet sitesi mi var? Koyuyor İRC Forumlarından herhangi birine, site almayı düşünenler de bu sayede onunla irtibata geçiyor. Veyahut sevilen bir DJ mi var yayında? Yaz İRC Forumuna, gelip dinlesinler oradaki arkadaşlar. İrc Forumlarının üst başlıkları arasında bulunan birkaç başlık vardır. Bunlar sırasıyla mIRC Scripting,  Genel IRCD (Sunucu, Servis, Botlar, Korumalar), Help Dünyası, Sunucu Radyoları, Radyo Özel gibi başlıklardır. Sonrasında Webmaster, Hosting Firmaları,  Bilgisayar (İnternet, Teknoloji, Ağ) gibi site dışı konuların başlıkları gelir. En sonda ise Güncel, Genel Bilgiler, Kadın ve Erkek, Üyelere Özel ve Off Topic gibi sohbet siteleri ile alakası olmayan konular.

İRC Rehberi Forum Sitesi

İRCForumları gibi sohbet siteleri hakkında aynı şekilde bilgi sunan hoş bir forum sitesi de İRC Rehberi. Bu forum sitesinde de aynı İRC Forumları gibi, sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. Şimdi gelin bu forum sitesinin diğerinden farklarını bir ele alalım. Mesela İRCRehberi içindeki üst başlıkların bazıları diğer sitelerde yok. Bunlardan bazıları Okey Salonları, Haber Dünyası, Eğitim, Düşünce Platformu ve Geri Dönüşüm Kutusu. Birkaç üst başlık ise bir tık farklı. Bunlardan biri Webmaster – E-Ticaret Bölümü başlığıdır. Burada webmaster, iç ve dış SEO bilgilerine ek olarak bir de e-ticaret hakkında bilgilendirmeler oluyor. İkinci değişik olan başlık ise Bilgisayar, İnternet, Ağ, Yapay Zeka, Bilim ve Teknoloji. Bu başlıkta da gördüğümüz üzere yapay zeka ve bilim konuları ekli. Kısacası İRC Rehberi burada güncel konuları takip edip, başlıklarını onlara göre uyarladığını bize gösteriyor.

İRC Sohbet Siteleri Forumları

SohbetimSen.Net de İRC Forumları içinde duyurularda ve bildirimlerde bulunuyor. Sitenin yönetim kadrosundan tutun da yayındaki DJ’lere kadar forumlarda paylaşıyoruz. Aynı zamanda İRC, mİRC, SEO gibi konularda da forumlardan yararlanıp kendi bilgilerimizi de tazeliyoruz. Bu sebeple de önde gelen sohbet siteleri ve sohbet odaları içerisinde yerimizi alıyoruz. Siz de aramıza katılmak isterseniz, hemen Sohbet Girişi’nden buyurabilirsiniz. Haydi, o halde, daha ne bekliyorsunuz?

www.sohbetimsen.net

 

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 121 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2024

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri