Seviyeli sohbet et

Seviyeli sohbet et

Seviyeli sohbet et makalesini yazmaya başlarken şöyle evin içinde yaşayan herkese göz gezdirdim. Sohbet söz konusu olan şey bir baktım ki evimin içinde kaybolmuş.
Bir gün önce dedik ki teknoloji harika birşey fakat bizim evimizde teknoloji fazlasıyla yüz tutmuş durumda.
Evimizde teknoloji alet olarak her bir bireye bir tane düşecek şekilde var. Her birimiz elinde telefon, tablet yada bilgisayar ile kimimiz dizi takip ediyor. Bazıları youtube da video izliyor. Kimiside tiktok takip etmekten evdeki televizyona bile vakit gelmiyor.
Degil evin içinde sohbet edebilmek tek kelime edilmeden yataklara geçiliyor.
Eskiden bir arkadaşım vardı diyorduk eşim benden çay isterken sosyal ağ üzerinden yazıyor isteğini.
Bana çok garip gelmişti fakat görüyorum ki benim eviminde artık onlardan kalır yanı yokmuş.
Şimdi seviyeli sohbet edebilmek evin içinde galiba bir hayal.

Seviyeli sohbet et

İnsanları bazen bu konuda kınarken bizzat aynı hataya düşmek beni çok şaşırtsada. Seviyeli chat yapmak bana evin içinde kaybettiğim seviyeli sohbeti hatırlatmış olsada. Bazen teknolojiden uzaklaşmaya gerek olduğunu farkettirdi.
Teknoloji bizlere bir şans olsada bazen fazla teknolojinin göz çıkarttığını görüyoruz. 🙂
Hepimiz evlerine kapandığı pandemi dönemi daha fazla sanal olarak kendimizi geliştirmemize neden oldu.
Çoluk çocuk hepsi bunun içine canlı dersleride dahil sanal üzerinden işlendi. Üstelik eba’nın canlı ders alanında bile chat olduğuna bizzat şaşırdım. Çocuklarımız bile bu yaşta chat yapıyor.
Senden benden daha hızlı ve bilinçliler. Ben çocuklarımız Chat siteleri ile tanışmasın derken onlar derste tanışmış haberimiz yok. 🙂
Bizden daha mı şanslılar, yoksa daha mı şanssızlar? İnanin Ben buna karar veremedim.

Seviyeli Sohbet Et

Seviyeli Sohbet Et

Sanala bahane çok

Evlerimizde sohbet yok ama sanala bahane çok. Alışveriş, söyleşi yada bir çok bahaneyle telefonlar en basidinden ellerimizde.
Sanal da yapacağın sohbeti evinden esirgeyen sen sonra huzur isteyen evliliğinden yine sen.
Kapat televizyonu, bırak telefonu biraz bak etrafına neler var hayatında. Aslında sohbeti edilecek o kadar çok konu varki. Bak sen sohbetini evinde yap söz sana nasıl geçti günün sohbetini bizimle www.sohbetimsen.net de yapacağız.
Bugünlük hoşçakalın biraz sanki gelmeyin der gibi oldu belki size ama inanın hayatınızdakilerin kıymetini zaman geçirince anlayacaksınız.

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 7260 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Ağustos 2021

1 Yorumlar
Deniz

Teknoloji ilerledikçe herkes birbirinden uzak oldu malesef acı gerçekler teknoloji bazende kötü amaçlarla kullanan insanlarda vardır ne yazıkki keşke hiç olmasa diyoruz insanlar fırsatçı ALLAH HEPİMİZİ BÖYLE SAHTE VE KÖTÜ İNSANLARDAN KORUSUN İNŞALLAH DİLEĞİMİZ REELDEDE SANALDA OLDUĞU GİBİ SAMİMİ İÇTEN SOHBETLER ETMEYE BAŞLARIZ İNŞALLAH HUZURLU SABAHLAR DİLERİM

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri