Trend Sohbet

Trend Sohbet

Trend Sohbet makalemize hepiniz hoş geldiniz arkadaşlar. Trend kelimesi İngilizceden dilimize nüfuz eden bir kelimedir. Kelime manası ile çevirince ‘Akım’ anlamına gelir. Türkçede genellikle ise akım, eğilim gibi anlamları taşımakta. TDK, başka bir deyişle Türk Dil Kurumu ‘eğilim’ manasında karar kılıyor. Genel manada ise insanların ilgisini çeken ve beğenilen demektir. Bu herhangi bir nesne, ya da düşünce, olay veya durum da olabilir. Halihazırda var olmayan ama yeni ortaya çıkan şeyler için de kullanılır. Özellikle Z-kuşağı denilen, Zoomer kuşağı olarak da bilinen kuşağın dilinden düşmeyen bir kelimedir trend. Trend olmak, trending olmak, tt, yani trending topic olmak, Z-kuşağının chat sohbet etmek için çoğunlukla kullandığı kelimelerdir. Bu arada Z-kuşağı X-kuşağının geç doğan ya da Y-kuşağının erken anne-baba olanlarının evlatlarına verilen isimdir. 1997-2012 doğumluları kapsar.

TT Trending Topic Sohbet

Y-kuşağı, Milenyumlar diye de anılan, 1981-1996 arası doğan 80’lerin ve 90’ların çocukları ve gençlerine verilen isimdir. Dijital dünyanın tam manasıyla gelişmemiş olduğu bir zamanda yaşadı bunlar. Evde telefon, video kayıt cihazı veya bilgisayar bulundurmanın bile lüks sayıldığı bir dönemi yaşamışlardır. İnternetin ilk çıkışını da. MSN, Mynet, chat sohbet odaları nedir bilen nesil bu. Dışarda yakar-top oynayan son nesil de diyebiliriz kısacası.

Onların öncesindeki X-kuşağı hepten masum, 1965-1980 arası yetişenlere verilen isimdir. Onlar ekonomik olarak daha geride olan bir dönemde dünyaya gelmişler. İlk radyo, televizyon ve sabit telefonlarla tanışan nesil. Dahası yok diye düşünürken, Z-kuşağına gelindiğinde bebeklerin bile ellerinde tablet veya akıllı telefon gören elleri öpülesi dedeler ve ninelerin kuşağı. Şimdilerde Z-kuşağının yarı Türkçe, yarı İngilizce sosyal medya dillerine ayak uyduramayan nesil onlar. Trend olan sohbet onlar için ne ifade eder ki? Onlar ‘Bir fincan kahvenin kırk yıl hatrı var’ diye yetişen nesil.

Trend Sohbet

Trend Chat Sohbet

Şimdilerde trend olmak için epey emek harcamak gerekir. Bizimle trend sohbet etmek ise çok kolay. www.sohbetimsen.net yazın, anasayfadaki Sohbet Girişine bir nick yazıp girin içeriye. Selam verin veya merhaba deyin. Siz de bizimle başlayın chat sohbet etmeye. Haydi, bekliyoruz!

 

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 223 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 29 Eylül 2023

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri