Yazılı Chat Sohbet Odaları

Yazılı Chat Sohbet Odaları

Büyük televizyon kanallarından birinde tanıştım yazılı chat sohbet odaları ile. Yıl 2003 mü ne. Şubat ayında bir kız arkadaşımla kütüphaneye gittik. Alacağımız kitapları bulduktan sonra bana bilgisayarların olduğu bölümü gösterdi. Yarım saatliğine belirli bir ücret ödüyorsun, sonradan oluşan chat kafeleri gibi, bir bilgisayarın arkasında yer alıyorsun. İnternet erişimi orada sınırsız ve çok hızlı. Çok hızlı derken, o zamanlar için saniyede 256 kilo bit indiriliyor. Yani şuanki internet hızının 0,0003’ü kadar. Şimdilerde ise bu hız saniyede 1 Giga bit, yani o zamankinden 3333,33 kez daha hızlı. İşte biz de o zamanın en hızlı interneti kütüphanede olduğu için oradan girdik internet alemine. Arkadaşım Kanal D’nin anasayfasını tarattı Google’da. Evet, o zaman da Google emmi vardı 😊 Siteye girince sağ üstte “Sohbet” yazıyordu. Oraya da tıkladı. Nickiniz yazan yere bir rumuz, başka bir deyişle mahlas, yazdı. Bir de baktım ki, bir çok sohbet odaları içinde bulduk kendimizi.

Yazılı Chat Siteleri

Baktım, bir yerden müzik sesi geliyor. Bu ne diye sorunca arkadaşım Kanal D’nin radyosunda müzik çaldığını söyledi. Dediğim gibi, ta o zamanlar tanıştım yazılı chat odaları ile. Aradan 20 yıl geçti. Uzun süre girmediğim IRC alemine bir göz atınca, baktım ve gördüm ki, neredeyse değişen bir şey yok. İlk olarak site isimleri değişik geliyor gözüme. Bizim zamanımızdaki gibi TV kanalları değil, sadece chat için açılan sohbet siteleri var artık. SohbetimSen de onlardan biri. İsmiyle müsemma bir de radyosu var SenFM adında. KralFm gibi büyük radyolardan sonra böyle online canlı radyo siteleri de revaçta. SohbetimSen’de gönüllülerden, amatörlerden oluşan bir DJ kadrosu var. Neredeyse kimsenin yayın saati belli değil ama DJ arkadaşlarımız güzelce anlaşıyor ve ikişer saatlik yayın alıyorlar. Birçoğu anons da yapıyor. Üstelik konuk alan, hatta ünlü sanatçıları konuk alan DJ arkadaşlarımız bile var. Ne kadar da amatörce, değil mi? 😊 Değil. İçten, samimi ve keyiflidir SohbetimSen’de yayın almak.

Yazılı Sohbet Siteleri yazılı chat sohbet odaları

Yazılı Sohbet Odaları

Haydi, o halde yazılı chat sohbet odaları içindeki www.sohbetimsen.net ‘e buyur gel. Aynı zamanda SohbetimSen’deki chat odaları içinde yıllar öncesindeki gibi yine oyun ve eğlence odaları da bulunuyor. İstersen bu odalardan birinde kendi genel kültür bilgini ölç, ya da bir sohbet arkadaşınla yarış. Artık sen ne dilersen. Ben sana derim ki, hadi gel. TrSohbetim Sen ol. Ayrıca sen de dilediğinizce yazış, canlı radyo dinle ve eğlen derim. Peki ya, sen ne dersin?

Yazar: Sadece Sen

Görüntüleme: 811 defa

Kategori: Chat, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 15 Kasım 2023

Cevap bırakın

Referans: Sohbet Siteleri